Pihlaka lugu

 • Jaanuaris 1989. aastal asutas Arvo Saul, praegune AS Pihlaka tegevjuht ja omanik Pihlaka eelkäija kooperatiiv Pontsu, kus valmistati pirukaid ja saiakesi.
 • 1992. aastal valmis Rakveres Seminari tänaval esimene Pihlaka oma maja, kus avati esimene kauplus, hiljem ka kohvik. Samas majas hakkasid meie meistrid valmistama ka kulinaaria- ja kondiitritooteid.
 • 1993. aastal otsustati muuta nime ja asutati AS Pihlaka.
  2000ndad aastad on Pihlakas kulgenud Rakverest mujale Eestisse laienemise tähe all.
 • 2000. aastal avasime esinduse Tallinnas Õismäel asuvas toonases Bentoni kaubamajas.
 • 2001. aastal valmis ka Rakveres Parkali tänavas Pihlaka maja, kus on kaasaegne tootmistsehh, kontor ja ruumikas kohvik.
 • 2005. aastal avasime Tallinnas Sõpruse puiestee ääres kauplus-kohviku, mis läbis 2009. aasta lõpus põhjaliku uuenduskuuri.
 • 2010. aastal avasime kauplus-kohviku Lasnamäel, Punane tänav 48.
 • 2014. aasta 17. detsembril avasime oma kohviku ka Tartus .
 • 2016 lõpus avasime kohviku Viimsis, Randvere tee 9.

Kokku on Pihlakal praegu 7 kauplust-kohvikut, neist kaks Rakveres, neli Tallinnas ja üks Tartus.

Lisaks erinevatele kauplustele, kohvikutele ja ettevõtetele müüme oma tooteid ka suurtes kaubanduskettides nagu Selver, Rimi, Coop jm. Soomes tellivad meie Pihlaka tooteid 7 kauplust. Kõige rohkem ostetakse meie tooteid aga ikka meie oma kauplustest ja kohvikutest.

Jaanuaris 1989. aastal asutas Arvo Saul, praegune AS Pihlaka tegevjuht ja omanik Pihlaka eelkäija kooperatiiv Pontsu, kus valmistati pirukaid ja saiakesi.

1992.  aastal valmis Rakveres Seminari tänaval esimene Pihlaka oma maja, kus avati esimene kauplus, hiljem ka kohvik. Samas majas hakkasid meie meistrid valmistama ka kulinaaria- ja kondiitritooteid.

1993.  aastal otsustati muuta nime ja asutati AS Pihlaka.

2000ndad aastad on Pihlakas kulgenud Rakverest mujale Eestisse laienemise tähe all.

2000. aastal avasime esinduse Tallinnas Õismäel asuvas toonases Bentoni kaubamajas.

2001. aastal valmis ka Rakveres Parkali tänavas Pihlaka maja, kus on kaasaegne tootmistsehh, kontor ja ruumikas kohvik.

2005. aastal avasime Tallinnas Sõpruse puiestee ääres kauplus-kohviku, mis läbis 2009. aasta lõpus põhjaliku uuenduskuuri.

2010. aastal avasime kauplus-kohviku Lasnamäel, Punane tänav 48.

2014. aasta 17. detsembril avasime oma kohviku ka Tartus.

2016.a. lõpus avasime oma esinduse Viimsis, Randvere tee 9.

Rikkalik tootevalik

Pihlaka sortiment on lai. Valmistame igapäevaselt ca 200 erinevat sorti kondiitri- pagaritoodet, šokolaadikomme ja ca 100 erinevat kulinaariatoodet.
Oma kondiitri- ja kulinaariatoodetes kasutame naturaalset toorainet ja ei lisa säilitusaineid.

Ulatame abikäe

Pihaka kondiiter peab oluliseks toetada kohalikku kogukonda. Oleme igal aastal märkimisväärselt toetanud kohalikku sporditegevust, laste ja täiskasvanute üritusi, vähemkindlustatud peresid ja suurperesid, Toidupanka ja lastekodu.

Hea tööandja

Ka majanduslikult läheb Pihlakal kenasti. Müügikäibed on kasvanud aasta- aastalt. 2014. aastal oli müügikäive ligi 4 miljonit eurot, 2015. aasta möödus samuti tõusvas joones.
Meie juures töötab 130 inimest.

Auhinnatud kondiitrid

Meie juures töötavad parimad kondiitrid. Kuidas muidu oleksime olnud võidukad paljudel konkurssidel, rääkimata igapäevaselt meie klientide südamete võitmisest luksuslike eritellimustortidega.
Pihlaka kondiiter on võitnud kõige rohkem kuulsust eritellimustortide, sealhulgas pulmatortide tegijana, mille tõestuseks on tiitel Aasta Tegija alates 2007. aastast (www.pulmad.ee rahvahääletuse põhjal).
Pihlaka kondiiter Jana Kimmel saavutas 2011. aastal võistlusel Eesti kondiiter 2011 esikoha. 2013. aastal said meie kondiitrid Eesti kondiitrite võistlustel nii 1. kui ka 2. koha. Väljaõpetajaks ja võistlustööde juhendajaks oli Arvo Saul.